Visa та MasterCard – одні з найбільших платіжних систем у світі. Загалом вони обслуговують понад 50% усіх дебетових та кредитних карт. Ці міжнародні компанії співпрацюють з фінансовими організаціями на всіх континентах, але, коли співробітник банку цікавиться у клієнта, який варіант той обирає, більшість українців губляться. Тому сьогодні ми розглянемо питання, чим відрізняється Віза від Мастеркард.

Коли різниця має значення

Якщо ви користуєтеся рахунком у межах України або СНД, то ніякої різниці між Visa та MasterCard не відчуєте. Це стосується будь-яких фінансових операцій, враховуючи онлайн-кредитування. Але тим, хто часто буває за кордоном і вважає за краще везти з собою карту замість купи готівки, слід ставитися до вибору уважніше. Головні офіси обох компаній розташовані в США, хоча для проведення транзакцій Віза використовує американські долари, а Мастеркард переважно євро.

Під час оплати карткою сума у валюті держави, де ви знаходитеся, конвертується в євро або долари за поточним курсом. Додатково банк може стягувати власну комісію. Тому, якщо ви збираєтеся у країни Європи або Африки, питання, яка картка краще – Visa або MasterCard, немає – однозначно вибирайте Мастеркард. При виїзді до США, Канади, Австралії, країн Південно-Східної Азії або Латинської Америки краще завести Візу. При цьому відкривайте валютний рахунок, щоб звести до мінімуму втрату грошей на конвертації та банківських комісіях.

Якщо ви оформлюєте картку для подорожей, беріть у банку варіант з видавленими літерами, а не надрукованими. Це гарантовано вбереже вас від несподіваних труднощів з безготівковою оплатою. Замовити випуск саме такої картки можна в будь-якій з цих двох платіжних систем. Більше цікавого у відео: https://www.youtube.com/watch?v=KrLoFCLAofA.

Ключові відмінності та види карток

  • Електронні – можуть використовуватися для зняття готівки або оплати товарів/послуг через термінали, але мають серйозні обмеження на здійснення покупок в інтернеті. Цей вид карток представлений Візою Електрон, Маестро та Мастеркард Електронік.

  • Стандартні – кращий баланс функціоналу та вартості обслуговування. Ця категорія представлена ​​картами Visa Classic і Bisness, а також Mastercard Standart. Вони дозволяють проводити оплату у терміналах, знімати готівку, платити в режимі онлайн. Для цього Віза вимагає зазначення коду CVV2, в Мастеркард – CVC2. Рекомендується уточнювати умови обслуговування у банку, який також може надавати додаткові послуги або встановлювати обмеження. В цілому за функціоналом відмінності картки Віза від Мастеркард мінімальні.

  • Преміальні – категорія представлена ​​варіантами Visa Gold/Platinum, Mastercard Gold / Platinum. Їх обслуговування коштує недешево, але передбачає низку додаткових послуг: знижки на прокат авто за кордоном, безкоштовну страховку для мандрівників, участь у дисконтних програмах тощо. Точний перелік привілеїв залежить від країни, куди ви збираєтеся, а з'ясувати його можна у своєму банку.

Додатково обидві системи пропонують клієнтам міні-карти, які відрізняються від звичайних лише неможливістю використовувати їх у банкоматі. Також Віза та Мастеркард мають власні системи безпеки для проведення транзакцій. Це означає, що відповідь на питання, яку платіжну систему вибрати – Visa або Mastercard – залежить тільки від вашого смаку і любові до подорожей. Інших істотних переваг або недоліків для звичайного користувача немає.

Компанія «Заплатка» пропонує мікропозики в режимі онлайн з перерахуванням грошей на будь-яку картку, випущену українським банком. Зверніть увагу, що у разі надходження коштів на рахунок у вас може бути списана комісія за обслуговування. Це залежить від умов угоди, яку ви уклали з банком.

 

оформити кредит