В Україні активно зростає попит на невеликі моментальні позики. Це диктує напрямок розвитку внутрішнього кредитного ринку та впритул підводить нас до питання, що таке МФО. Мікрофінансові організації – це приватні небанківські компанії, що видають споживчі позики за спрощеною схемою. Зазвичай тут беруть невеликі суми до зарплати або гроші, яких не вистачає для важливої ​​покупки/подорожі. Не слід плутати це поняття з банківським ідентифікатором, що складається з шести цифр, який також називають МФО.

Різновиди МФО

Всі існуючі мікрофінансові організації можна розділити на кілька типів за способом оформлення позики та вимогам до застави:

 • кредитування онлайн або оффлайн – окремі МФО працюють тільки в мережі інтернет, інші пропонують укласти договір та забрати гроші в одному з підрозділів компанії;

 • позики за заставою та без неї – перший варіант дозволяє отримати значно більший кредит (понад 50 тис. гривень – в залежності від майна), другий тип набагато простіше в оформленні й зазвичай передбачає суму до 10 тис. гривень.

Також вид МФО може бути комбінованим, коли клієнту пропонують обирати найбільш зручний спосіб підписання договору та широкий діапазон позик. Зверніть увагу, що ліцензія мікрофінансових організацій дозволяє їм вести виключно кредитну діяльність. Тому клієнтам недоступні послуги розміщення депозитів або відкриття рахунків – мікропозики залишаються основним продуктом МФО.

Правові засади діяльності

Мікрофінансові організації контролюються НБУ з метою недопущення нелегальної діяльності. У діючих кодексах немає спеціального розділу, який би регламентував роботу МФО, тому в якості правової основи використовуються:

 • закон «Про захист прав споживачів»;

 • Цивільний кодекс;

 • закон «Про фінансові послуги», «Про банки та банківську діяльність», «Про електронну комерцію».

Дізнатися більше ви можете у відео: https://www.youtube.com/watch?v=J9QQ4ey1bRs.

Як перевіряють клієнтів і оформляють позики

Основна перевага МФО у порівнянні з банками – мінімальні вимоги до позичальників. Розраховувати на кредит може будь-який повнолітній дієздатний громадянин України, що має діючий паспорт, ІІН, мобільний телефон та картку будь-якого банку країни. Додатково особистість клієнта перевіряється через Бюро кредитних історій.

Щоб оформити позику, достатньо дотримуватися простої інструкції:

 • оберіть компанію з найбільш привабливими для вас умовами та зайдіть на її сайт;

 • введіть необхідну суму й термін кредитування, система відразу ж автоматично підрахує відсотки;

 • зареєструйтеся на сайті, заповніть анкету із зазначенням мобільного телефону, номера банківської картки;

 • дочекайтеся рішення за вашим запитим та переказу зазначеної суми на персональний рахунок.

Чому мікропозики вигідніше банків і ломбардів?

Переваги мікропозик у порівнянні з банківським кредитуванням і послугами ломбардів очевидні:

 • немає необхідності відвідувати офіс фінансової установи і заповнювати безліч паперів;

 • не потрібно збирати різні довідки, робити ксерокопії документів;

 • подати заявку можна в будь-який момент у режимі 24/7;

 • не доведеться надавати майно під заставу;

 • заявка буде схвалена в 98% випадків.

Чи відмовляють МФО клієнтам?

З огляду на низькі вимоги мікрофінансових організацій до заявників, виникає питання – чи можуть вони відмовити і кому саме? Такі ситуації трапляються і зазвичай пов'язані:

 • з несвоєчасним погашенням минулого кредиту в цій же фірмі;

 • існуючими боргами перед обраною компанією;

 • зазначенням неправдивої інформації, невірним заповненням анкети;

 • занадто низьким рівнем прибутків, поганою кредитною історією та іншими аналогічними факторами.

Що загрожує боржникам?

Нові клієнти зазвичай задаються питанням, що роблять МФО з боржниками. За появи прострочення за черговим платежем нараховується пеня, розмір якої можна заздалегідь дізнатися на сайті компанії. Також клієнту можуть телефонувати співробітники мікропозик із нагадуванням про необхідність погасити борг. Якщо тривалий час ніякого надходження коштів не буде, договір передадуть на обробку до колекторської фірми. За великими позиками МФО також іноді звертаються до суду.

Щоб не потрапити у таку неприємну ситуацію, слід своєчасно сплачувати борги. Якщо можливості внести всю суму немає, повертайте хоча б невеликі частини. Щоб уникнути нарахування пені, достатньо ще до настання прострочення домовитися з компанією про відстрочку, подовження кредиту або його реструктуризацію.

Як обрати відповідну компанію?

Незважаючи на очевидні переваги МФО, рекомендується уважно обирати компанію для оформлення позики. Фірма повинна відповідати таким критеріям:

 • наявність на сайті документів, що підтверджують законну діяльність – сертифікати, ліцензії, зразок угоди, детальні правила обслуговування, інструкції для користувачів;

 • простий зручний інтерфейс – клієнту відразу повинно бути зрозуміло, скільки компанія готова дати у борг, на який термін, з якими відсотками, тощо;

 • чіткі умови погашення боргу і точна сума, що підлягає поверненню.

Компанія «Заплатка» пропонує максимально вигідні й абсолютно прозорі умови мікрокредитування. На сайті представлені всі документи правовстановлення, а сума і термін повернення позики вказуються точно (без прихованих комісій). Отримайте необхідну фінансову допомогу, не залишаючи комфортного місця за комп'ютером вдома або на роботі!

 

оформити кредит