Кожен чув про цей вид шахрайства, але мало хто знає про тонкощі схеми роботи фінансової піраміди. Вона спрямована на швидке збагачення організаторів за рахунок інших людей, які роблять внески. Класичний сценарій може передбачати два варіанти розвитку.

  1. Багаторівнева піраміда, коли один вкладник приводить нових людей, які надалі також залучають «інвесторів». Той, хто стоїть в основі піраміди, отримує прибуток за рахунок тих, хто знаходиться щаблем нижче.
  2. Схема, за якою всі вкладники передають гроші засновнику піраміди. Він розраховується з першими клієнтами з особистих коштів. Далі надходять вливання від нових членів схеми, які також хочуть заробити, за рахунок цього дивіденди отримують їх попередники. При цьому нерідко той, хто одержав певні кошти, знову вливає їх до піраміди.

В обох випадках схема, за якою влаштована фінансова піраміда, носить утопічний характер, оскільки задовольнити всіх вкладників неможливо. Першопрохідникам піраміди зазвичай вдається таким чином непогано заробити, але в певний момент її крах неминуче відбувається і люди залишаються ні з чим. Тут відсутні виробництво будь-якого продукту або торгівля, тобто нізвідки отримувати реальний дохід. Це відрізняє піраміду від мережевого маркетингу, де має місце купівля-продаж товарів.

На зміну ділкам з 90-их приходять нові, все більш витончені шахраї, мета яких - нажитися на довірливих клієнтів.

У цій статті ми розповімо, як не стати жертвою фінансової піраміди і на що варто звернути увагу, якщо вам пропонують швидкий заробіток.

Як розпізнати шахрайську схему

З розвитком технологій і мережі інтернет шахраї отримують ще більше можливостей для своєї діяльності й легкої наживи. Крім класичних варіантів, так званих «інвестиційних організацій», «споживчих кооперативів», широко поширені піраміди, що видають себе за мікрофінансові організації. Вони пропонують погашення кредиту або його реструктуризацію. При цьому клієнт вносить 20-30% тіла боргу, а решту суми обіцяє покрити фірма за рахунок інших вкладників, які звернулися за послугою. У пастку потрапляють люди, які стикнулися з труднощами з погашенням боргів або мають погану кредитну історію. В результаті їхня проблема лише поглиблюється, а борги зростають.

Як же не потрапити у фінансову піраміду?

Підозру викликають прямі і непрямі ознаки фінансової піраміди:

  • фірма зареєстрована зовсім нещодавно, має єдиного засновника й незначний статутний капітал;
  • клієнтам гарантують дохід набагато вищий за середній ринковий та відсутність будь-яких ризиків;
  • організація просить зробити фінансовий внесок (інвестувати в прибутковий проект), а також залучити нових вкладників;
  • розгорнута нав'язлива рекламна кампанія, яка закликає долучитися до організації, не пояснюючи шляху примноження капіталу;
  • в договорах фірми не вказано, яку відповідальність вона несе перед вкладником.

Ключовою ознакою фінансової піраміди є відсутність ліцензії, яка б дозволяла діяльність організації, що має справу із залученням внесків фізичних осіб і будь-якими маніпуляціями з отриманими коштами. Реєстр ліцензованих учасників фінансового ринку знаходиться у відкритому доступі. Перед тим як почати співпрацювати з будь-якою фірмою, де ви ризикуєте втратити гроші, необхідно промоніторити її в даному реєстрі. Шахраї можуть навіть надати вам документ, який цілком може здатися справжнім. У зв'язку з цим ніколи не нехтуйте додатковою перевіркою. Краще перестрахуватися!

МФО "Заплатка" - місце, де ви можете абсолютно легально й без зайвої тяганини отримати кошти, яких бракує. Ліцензія державного зразка та інші документи доступні на сайті. 

оформити кредит