Закон, який визначає регламент видачі споживчих кредитів, зазнав серйозних змін у 2017 році. Його метою стали захист прав споживачів, створення зрозумілих і прозорих умов роботи на ринку кредитування. Відповідно до закону, банкам та іншим фінансовим структурам заборонили приховувати або спотворювати умови майбутньої позики. Вся інформація має бути обов'язково внесена до паспорту кредиту, і клієнт до підписання договору повинен з ним обов'язково ознайомитися. У документі відображені основні умови співпраці й реальна вартість позики.

Які відомості вносяться в паспорт кредиту

Паспорт являє собою офіційний документ, який кожен клієнт банку має право вимагати перед підписанням договору. Він складається з 7 основних пунктів і містить докладну інформацію про кредит, умови роботи з ним, способи погашення та інші правові аспекти.

Фінорганізації зобов'язані надавати правдиву та достовірну інформацію, стежити за її актуальністю, не приховувати додаткові платежі й комісії. В іншому випадку закон передбачає санкції за неправомірне ведення фінансової діяльності.

Якщо подивитися зразок паспорта кредитного продукту, там можна побачити сім основних розділів. Детально пройдемося по кожному з них.

У першому вказують всі відомості про кредитора: офіційна назва, юридична адреса, номери свідоцтв та ліцензій, контактна інформація.

Другий розділ присвячений відомостям про кредитного посередника. Сюди вносять назву організації, її офіційну адресу та контактні дані. У разі відсутності такої компанії цей блок не заповнюється.

Третя частина документа присвячена умовам кредитування. Тут прописуються такі пункти:

 • тип позики;
 • сума або лімітна межа;
 • період договору в місяцях;
 • період кредитування;
 • цільове призначення позики;
 • спосіб надання коштів;
 • види забезпечення позики;
 • необхідність в оцінці забезпечення;
 • мінімальна сума власного платежу.

Четвертий розділ повністю присвячений фінансовим взаєминам. Тут відображені реальні значення процентної ставки та підсумкова вартість кредиту. Саме в цьому розділі клієнт може знайти наступні дані:

 • процентна ставка;
 • тип процентної ставки;
 • передбачений регламент змін;
 • супутні платежі на забезпечення послуг кредитора (відкриття й обслуговування рахунку, комісія за зняття грошових коштів);
 • фінансові розрахунки за співпраці з кредитним посередником (якщо такий є).

Тут же вказуються загальні витрати по кредиту, а також підсумкова вартість грошей за весь термін їх користування, включаючи пільговий період. Окрема сума розраховується за користування позиковими засобами за межами пільгового періоду. У цьому ж пункті озвучується реальна річна ставка з урахуванням усіх додаткових витрат.

П'ятий пункт паспорта кредитного продукту присвячений порядку повернення позики. Тут описують кількість, обсяг платежів і періодичність їх погашення.

Уважно читайте шостий пункт документа! У розділі «Додаткова інформація» викладені всі умови щодо невиконання зобов'язань з боку позичальника. Розмір пені, штрафи, час прострочення та процентна ставка при порушеннях договору - всі потрібні дані вказані саме в цьому розділі. Також тут знаходиться інформація про супутні послуги, які надають треті особи при отриманні кредиту.

У сьомому пункті описані права споживача, уточнені технічні питання за договором. Паспорт позики обов'язково підтверджується підписом кредитора з розшифровкою. На документі повинна стояти дата надання інформації та дата її актуальності. Під час оформлення кредитного договору споживач ставить підпис на документі, розшифровку і поточне число.

Якщо з якихось причин ви не можете отримати кредит в банківській установі, МФО «Заплатка» завжди готова прийти на допомогу. Ми забезпечуємо прозорі умови співпраці та оперативне оформлення позик.

оформити кредит