Взимку нинішнього 2019 року представники Міністерства соціальної політики України повідомили про плани в черговий раз збільшити розміри військових пенсій. Нагадаємо, що рік тому провели першу хвилю підвищення виплат пенсіонерам, яке в середньому становить 1500 гривень. Як стверджують колишні військовослужбовці, для досягнення цієї мети їм довелося пройти дев'ять кіл пекла, адже перерахунок пенсій був проведений тільки завдяки численним мітингів і прагненню штурмувати Кабмін.

Чого ж чекати колишнім українським військовослужбовцям в майбутньому?

Призначення пенсійних відрахувань українським військовослужбовцям

Відповідно до чинного законодавства країни, пенсії військових років можуть отримувати люди, які раніше проходили військову службу, працювали в підрозділах МВС і МНС, органах спецзв'язку і інформаційного захисту, а також люди, що працюють в підрозділах Цивільної оборони та організаціях по кримінально-виконавчого провадження.

Військові пенсії в 2019 підрозділяються на 3 основних види:

  • за вислугою років: виплати призначаються при дотриманні умови, що людина пробула на військовій службі необхідну кількість часу. В процентному співвідношенні грошового забезпечення пенсія становить 50-70%;
  • по інвалідності: грошові кошти виплачуються за умови медичного підтвердження повної або часткової недієздатності, а розмір пенсії варіюється від 40 до 100% грошового забезпечення;
  • по втраті годувальника: якщо у колишнього військового залишилися діти або особи на утриманні, то їм належить від 30 до 70% грошового забезпечення.

На поточний момент пенсії військовим в Україні виплачуються більш ніж 550 000 українців. При цьому експерти сходяться на думці, що дана цифра буде рік від року рости, адже на території країни не припинені бойові дії, до яких залучаються нові військовослужбовці.

Підвищення пенсійних відрахувань військовослужбовцям 2019

Хвилі збільшення розміру пенсій для військових були заплановані на 2018, 2019 і 2020 роки, і поки все йде за наміченим державою планом. Остання хвиля передбачає також збільшення розміру виплат на 50%. Разом в гривневому еквіваленті середній рівень пенсії військових пенсіонерів в Україні виросте на 3000 грн. від початкового значення (на 100%). На тлі подвійного збільшення військових пенсій проводиться перерахунок виплат різним групам населення. З квітня 2020 року пенсійні нарахування більш ніж 200 000 пенсіонерів будуть збільшені.

Сплановані підвищення пенсії в Україні залишаться в силі, якщо економічне становище країни не зміниться різко. Але не тільки пенсійними відрахуваннями держава надає підтримку людям, які зважилися захищати батьківщину в такий складний період. Для даної категорії громадян передбачені і пільги. Комунальні рахунки оплачуються тільки на половину, а безкоштовні медичні послуги (в тому числі протезування, госпіталізація, діагностика, здача аналізів) проводиться позачергово. Якщо військовий пенсіонер потребує поліпшення житлових умов, то він також повинен отримати квартиру без черги.

Якщо колишній військовослужбовець, який є єдиним годувальником сім'ї, помер під час проходження військової служби або після неї (внаслідок контузії, поранення, каліцтва, одержаного в ході бойових операцій), то непрацездатні члени сімейства можуть отримувати його пенсійні відрахування. Якщо на утриманні числиться тільки одна людина, то максимальний розмір виплат буде 70%, при наявності декількох членів родини - 90%. Але існує і мінімальне значення виплат - 30% (такий розмір відрахувань покладено в тих випадках, якщо військовослужбовець загинув не з причин, пов'язаних з безпосередньою участю в бойових операціях або перебуванням на військовій службі). Пенсія вдовам і дітям загиблих військових також підлягає збільшенню.

Перерахунок виплат військовослужбовцям пенсіонерам

Як вже зазначалося, процедура перерахунку та підвищення пенсій військовим пенсіонерам було розпочато весною 2019 р Подібні зміни торкнулися близько 10% колишніх військовослужбовців, офіційно пішли на пенсію, для яких розмір пенсійних виплат не підвищувався нинішньою зимою. Як пояснили представники Мінсоцполітики, для цих пенсіонерів раніше не був проведений перерахунок через те, що обсяг передбачуваних пенсійних відрахувань виявився вищим, ніж обсяг базової заробітної плати.

Також співробітники міністерства повідомили, що навесні в Україні вперше провели автоматичну індексацію пенсійних відрахувань в рамках програми по осучаснення пенсій. Як запевнили експерти, це найважливіший крок, мається на увазі пенсійною реформою, який дозволить істотно поліпшити фінансове становище українців-пенсіонерів.

Якщо у Вас виникли питання з приводу розмірів військових пенсій, можливих надбавок, термінів і умов отримання виплат, можете знайти відповіді на офіційному порталі Пенсійного фонду України у вкладці «пенсії Військовослужбовцям». Також на сайті Ви зможете ознайомитися з публікацією останніх новин про військових пенсії в країні.

 

оформити кредит